Burdur’da yorgun mermi isabet eden çocuk yaralandı

Kışla Mahallesi’ndeki pancar tarlalarına çapa yapmak için giden ailesine yardım eden Sinem Gültekin, omzunda hissettiği acı ile yere düştü.

Gültekin’in omuzunun kanadığını gören ailesi, çocuklarını Burdur Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan tetkiklerde omuzunda mermi çekirdeği olduğu tespit edilen Gültekin, ameliyat edildi.

Bir müddet hastanede müşahede altında tutulan Gültekin taburcu edildi.

Polis merkezine yapılan şikayet üzerine silahı atan kişinin bulunması için çalışma başlatıldı.

“KIZIM SAKAT KALABİLİRDİ”

Kızını meskene getiren baba Hasan Gültekin, AA muhabirine, çiftçilikle uğraştıklarını, dün kızının koluna bir şey olduğunu duyunca yanına gittiğini söyledi.

Kızını hastaneye götürdüğünde omuzuna mermi isabet ettiğini öğrendiğini belirten Gültekin, “Allah korusun, bu mermi kızımın vefatına sebep olabilirdi. Rastgele silah atmayalım. Benim kızım sakat kalabilirdi, boynuna, başına gelebilirdi. Başıboş, rastgele silah atılmasını gerçek bulmuyorum. Kızımı Allah korudu. Sözümüzü verdik, emniyet güçleri silah atanı arıyor.” diye konuştu.

Tarlada çalışırken ayağa kalktığında bir ses duyduğunu ve akabinde omuzunda acı hissettiğini lisana getiren Sinem Gültekin de “Biz evvel böcek ısırdı falan diye düşündük. Sonra kanama oldu, acı artınca babam beni hastaneye götürdü orada ameliyatla mermi çekirdeğini çıkardılar. Boyun bölgeme gerçek isabet etseymiş, sakat kalabilirmişim. Bu sefer benim başıma geldi tahminen diğer bir gün diğerinin hayatına mal olabilir. O yüzden rastgele silah atmasınlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir