Darıca’da Selma Gülenç’in büyük başarısı

KOCAELİ (İGFA) – AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı önünde başlayan ve Darıca Kapalı Pazar’da miting ile tamamlanan yürüyüşe; AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Darıca Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Adayı Muzaffer Bıyık ve eşi, AK Parti Darıca İlçe Lideri Köksal Şakar ve eşi, 2023 Genel Seçimlerinde MHP Kocaeli 2. Sıra milletvekili Adayı Yudum Kaşıkçı, AK Parti Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Arslan ve partililer katıldı.

“MUZAFFER BIYIK’A EN GÜÇLÜ TAKVİYE BAYANLARDAN GELECEK”

AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı önünde başlayan ve Darıca Kapalı Pazar’da miting ile sonlanan yürüyüşe yüzlerce AK Partili bayan ve teşkilat mensupları katıldı. Kapalı Pazar alanını tıklım tıklım dolduran bayanlara ilk olarak AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç seslendi. Gülenç, “Kadın demek; evlat yetiştiren anne demektir. Bayan demek; güçlü toplum, güçlü aile demektir. Bayan demek; TBMM’de milletvekili demektir. Bayan demek; bir siyasi partide il kadın kolları başkanı demektir. Meclis üyesi, öğretmen, doktor, öğretmen her anlamda güçlü bayan demektir. Sayın cumhurbaşkanımıza bizlere verdiği pahadan ötürü sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Değerli belediye liderimize her alanda bayanları destekleyip, projelerinden ve bize verdiği bedelden ötürü teşekkür ediyorum. 31 Mart yerel seçimlerinde değerli belediye liderimize buradan bayan kolları olarak kelam veriyoruz. Size en güçlü takviye bayanlardan gelecek. Gözünüz geride kalmasın” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’DE TAHİR LİDERİMİZİ VE DARICA’DA MUZAFFER LİDERİMİZİ SEÇECEĞİZ”

AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç’in ardından ağır programları nedeni ile erken konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuştu. Katırcıoğlu, “Bu davada olmaktan memnunluk ve onur duyuyorum. Sizler ile birlikte konut mesken, kapı kapı, sokak sokak gezmekten büyük memnunluk duyuyorum. Âlâ ki varsınız, âlâ ki sizlerle birlikteyiz. 22 yıldan beri nasıl hizmet ettiysek, bu hizmetler tıpkı halde devam edecek. Toplumsal belediyecilik ile beşere dokunan anlayışımız ile yola devam edeceğiz. Jenerasyonları yetiştiren annelerdir, bayanlardır. Büyükşehir’de Tahir liderimizi ve Darıca’da Muzaffer liderimizi seçeceğiz. Bizler birebir vakitte Cumhurbaşkanımızın tüm dünyaya karşı güçlü ve dimdik durabilmesi için en fazla oyu Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye dayanak vermemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

“SEÇİME 24 GÜN KALA SÖYLÜYORUM, DARICA TAMAM İNŞALLAH”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun ardından konuşan AK Parti Darıca İlçe Lideri Köksal Şakar ise Bayan Kolları’na “Sizler, siyasetin öznesisiniz” diyerek, AK Parti teşkilatlarında bayanların kıymetinin altını çizdi. Şakar, “Bu harika programı organize eden Bayan Kolları’mıza teşekkür ediyorum. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığımız mitingde, ‘Allah’ın müsaadesiyle Darıca tamam’ demiştik. Bugün yeniden birebirini, sizi gördükten sonra söylüyorum. Seçime 24 gün kala söylüyorum, Darıca tamam inşallah. Sizler siyasetin öznesisiniz. Bayan Kolları Liderime, SKM liderimize, her birinize katılımlarınızdan ötürü farklı ayrı teşekkür ediyorum Recep Tayyip Erdoğan davasının her vakit bayraktarları oldunuz, olmaya devam da ediyorsunuz. 31 Mart’ta sandıkları patlatmaya hazır mısınız?” formunda konuştu.

“DARICA HER ZAMANKİNDEN DAHA HAZIR VE KARARLI”

AK Parti Darıca İlçe Lideri Köksal Şakar’ın ardından AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir konuştu. Özdemir, “Bugün gördüm ki Darıca, 31 Mart seçimlerine her zamankinden daha hazır ve daha kararlı. Cumhur İttifakı adayımız Muzaffer Bıyık’a tam dayanak Darıca’dan, Darıcalı kadınlardan gelecek. AK Parti, gerçek bir bayan hareketidir. Bayanlar siyasetin objesi değil, öznesidir. Siyasette ‘kadın olmazsa muvaffakiyet yakalayamayız’ diyen dünya başkanı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. 31 Mart’ta Muzaffer liderimiz için sandıklar patlatılacaktır” açıklamasında bulundu.

“DARICAMIZ’DA BU İŞİN BİTMİŞ OLDUĞUNU BUGÜN RESMEN İLAN ETTİK”

Programda son olarak Darıca Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Lider adayı Muzaffer Bıyık konuştu. Bıyık, 2019 yerel seçimlerinde elde ettikleri puanı daha da yukarıya çekerek seçimi kazanacaklarına inandığını kaydederek şunları söyledi: “Darıcamız’da bu işin bitmiş olduğunu bugün resmen ilan ettik. Bayanlar bir işe inanırsa, bu iş biter. 2019’da 52,5’luk bir zafer kazandık. Bugün daha büyük bir fotoğraf var. Bu sayısı daha da arttırarak sandıkları patlatacağız. Dünya Bayanlar Günü’nüzü kutluyorum. Bayana şiddetin olmadığı, cinayetlerin yaşanmadığı bir 2024 temenni ediyoruz. Bayan ve şiddet sözlerinin yan yana dahi gelmesine müsaade etmemeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir