Fatih’te kadın iç çamaşırı giydirilen cansız mankenlere tekmeli saldırı

Olay, Fatih’te dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İç giysi mağazasının önündeki cansız modelleri hücuma uğradı. Saldırgan, bayan iç çamaşırı giydirilen cansız modelleri tekmeleyerek yere düşürdü. Mağaza sahibi bayan, kapı önüne çıktığında, saldırganın “Bunlar bayan vücudunu teşhir ediyor” diye bağırarak uzaklaştığını gördü. Hücum imajları toplumsal medyada yayınlanınca reaksiyon gördü.

İşyeri sahibi Melis Alptekin, “Bir anda modeller yere düşmeye başladı. Rüzgar olduğu için evvel rüzgardan zannettim lakin sonra üst çıktım. Bir adam modelleri tekmeliyordu. Sonra sonlu bir biçimde ‘Buranın sahibi kim’ diye bağırmaya başladı. Sonrasında ‘Siz Müslümansınız, bunlar bayan vücudunu teşhir ediyor. Siz nasıl bunları buraya koyarsınız’ diye bağırmaya başladı. Etraftakilerin müdahalesi ile uzaklaştırıldı. Çok korktum titremeye başladım. Neye uğradığımı şaşırdım” dedi.

“Bu sabah tekrar gelmiş” diyen Alptekin, “Diğer çalışanlarımız görmüş, gelip kapının önünü denetim etmiş. Ben o sırada olmadığım için modeller kapının önünde yoktu, modelleri göremeyince gitmiş. Ben geldim, modellerimi tekrar çıkardım. Hatta daha hoş giydirdim. Zira biz onların zihniyetinden korkmuyoruz artık. Şikayetçi olmadım. Zira şikayetçi olsam bile ne yapılabilir diye düşündüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir