HDP aday çıkarıyor mu? HDP adayı kim, belli oldu mu? HDP aday çıkaracak mı?

Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor. Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Meclis’te ziyaret ettiği HDP’nin adaylık konusundaki kararını verdiği sav edildi. Vatandaşlar ise HDP aday çıkarıyor mu? HDP adayı kim, aşikâr oldu mu? HDP aday çıkaracak mı? sorularını araştırdı.

HDP ADAY ÇIKARIYOR MU?

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Meclis’te ziyaret ettiği HDP’nin adaylık konusundaki kararını verdiği argüman edildi. Ankara kulislerine düşen son bilgiye nazaran HDP aday çıkarmayacak ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret edecek. Partinin kararını bugün Ankara’da düzenlenecek bir basın toplantısıyla duyurması bekleniyor. Tepenin akabinde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu görüşmenin bir epey olumlu geçtiğini belirtirken, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da “Yeni bir başlangıca muhtaçlık var. Yeni başlangıç; özgürlük ve adaletle mümkün olacaktır. Türkiye’nin bütün problemleri burada geniş bir mutabakatla çözülebilir. Burada yaptığımız konuşmalarımızı heyetlerimize taşıyıp, ittifak güçlerimizle paylaşacağız. Birkaç gün içinde kapsamlı bir açıklamada bulunacağız” tabirini kullandı.

Kılıçdaroğlu görüşmesinin akabinde HDP’nin nasıl bir karar alacağı merak konusu olurken, Ankara kulislerine düşen bir son dakika haberine nazaran HDP cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki kararını verdi.

BASIN TOPLANTISIYLA AÇIKLANACAK

Herhangi bir aday çıkarmayıp Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak vermesi beklenen HDP’nin alınan kararı bugün Ankara’da düzenlenecek bir basın toplantısıyla duyurması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir