Ünlü Türk Kuaför, Bakü’de Modern Kuaförlük Anlayışını Tanıttı!

Son birkaç yıldır bütün sektörlerde yaşanan hızlı değişim kuaförlük sektörünü de yakından etkiledi. Her anlamda trendleri yakalamanın öne çıktığı bir dünyada, geleneksel saç kesim tekniklerinin yerini pek çok modern uygulama almaya başladı. Geçmiş ile geleceği birleştirirken sektöre belirli bir standart kazandırmayı hedefleyen Cut Code eğitimleri ise, Bakü başta olmak üzere 3 farklı kıtada yankı uyandırdı. Ünlü Türk kuaför önderliğinde düzenlenen eğitimler tam kapasite ile sürerken, sektör profesyonellerine kendi özgün tarzlarını yaratma açısından önemli bir fırsat sundu.

20 yılı aşkın kuaförlük tecrübesi ile sektörel eğitimler veren Sinan Ergün, 2022 yılında kurucu ortaklığını yaptığı erkek saç bakım ve tasarım atölyesi Cut Labs ile sık sık adından söz ettirmişti. Uzman isim, geçtiğimiz haftalarda Bakü’de gerçekleştirilen bir etkinlikte kendi projesi olan ve Cut Code olarak adlandırılan eğitimleri, atölyenin dışında daha geniş bir kitleye sunarak yeniden ilgi odağına yerleşmeyi başardı. Saç kesim eğitmeni Ergün’ün adım adım gösterdiği saç kesim teorileri ve uygulamalarına, Rusya ve Azerbaycan’dan 500 profesyonel katılım sağladı.

 

İleri Düzey Kuaför Eğitimlerine Yoğun Talep

Sinan Ergün tarafından Türk kuaförlük anlayışını geliştirme ve profesyonel standartlara ulaştırma hedefiyle başlatılan Cut Code eğitimleri, Nisan ayının ilk haftalarında Bakü’de düzenlenen bir etkinlik ile sektör uzmanlarına tanıtıldı. “Saçın Sihri” seminerinin ilgi odağında yer alan eğitimlere Azerbaycan ve Rusya’dan toplam 500 biletli kuaför katıldı. Sinan Ergün’ün uygulamalı ve teorik olarak sunduğu sistem, daha önce Hollanda ve Mauritius olmak üzere farklı kıtalarda tekrarlanmıştı. Türk tipi yeni nesil saç kesim tekniklerine odaklanan eğitimin Azerbaycan ayağı ise 1 gün boyunca tam kontenjanla sürdürüldü. Erkek ve kadın saç kesim teknikleri hakkında bilmediklerini öğrenerek yeni nesil kuaförlük anlayışını tanıyan katılımcılar, aynı eğitimlerin sonraki süreçte yeniden düzenlenmesini talep ettiler.

Kuaförlere kariyer gelişimi açısından büyük fayda sağlayan Cut Code eğitimleri seminerin ilgi odağı olurken, Bakü’lü ünlü kuaför ve etkinlik organizatörü Serxan Saxara konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “Hem modern hem geleneksel saç kesim tekniklerindeki başarısı ile bilinen Sinan Ergün’ü ülkemizde ağırlamak son derece gurur verici ve önemliydi. Kişiye özel saç tasarım uygulamalarından damat saç kesimine ve Türk kuaförlük sistemine dair önemli bilgiler içeren Cut Code eğitimlerine gelen talep o kadar yüksekti ki, talebin önemli bir kısmına yetişemedik. Sektördeki kadın erkek, bütün profesyonellere hitap eden bu nitelikli sertifika programına oldukça büyük bir ilgi söz konusuydu.”

Sektöre yeni bir soluk ile standart bir kalite kazandırmayı hedefleyen Cut Code eğitimleri, Bakü’de kuaförlük yapan Nergiz Memmedova’nın da beğenisini kazandı. Memmedova, “1 gün süren ve farklı uzmanların eğitimlerini kapsayan seminerin en ilgi çekici kısmı, şüphesiz Ergün önderliğinde tanıtılan Cut Code sistemi idi. Türkiye kuaförlük sektörüne dair önemli bilgiler sunmanın yanı sıra; saç kesiminde yüz şekline ve tarza en uygun tekniği uygulama gibi konularda benzersiz ipuçları içeren Cut Code pratiklerinin, yakın zamanda yeniden tekrarlanmasını diliyorum” diyerek bu farklı konseptin yarattığı büyük etkiyi yorumladı.

 

Cut Code Eğitimlerinin Temel Hedefi Kalifiye Eleman Yetiştirmek

Sinan Ergün öncülüğünde bir süredir tekrarlanan Cut Code eğitimleri, saç kesimine dair en ince ayrıntıları paylaşarak uzmanlığı geliştirmeyi ve kuaförlük sistemine başarılı isimler kazandırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda düzenlenen eğitimler hem teorik hem uygulamalı uygulanmakla birlikte, uzmanlar için etkili salon içi yönetim stratejileri ve müşteri memnuniyet ipuçları gibi önemli bilgiler de sunuyor. Genel olarak herkesin saç rengine, tenine ve tarzına en uygun modeli uygulama inceliklerini öğreten bu profesyonel eğitim modeli, sektördeki profesyonel sayısını artırmaya odaklanıyor. Her anlamda bilgili ve kalifiye kuaför yetiştirmek için Ergün liderliğinde gerçekleştirilen eğitimler, şimdiden sektörde büyük yankı uyandırmış durumda. Bu nedenle pek çok önemli isim için merak uyandıran Cut Code eğitim konseptinin, yakın zamanda daha geniş bir kitleye ulaşarak sektör uzmanlığını artırması ve kuaförlük sisteminde fark yaratması bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir